Jak zrobić zdrowe lody owocowe?

Znacie to uczucie: coś za mną chodzi. Nie mam bynajmniej na myśli manii prześladowczej. Nazwałabym ją raczej manią deserową. Pojawia się zaraz po obiedzie. Wiesz, że to dziwne uczucie usytuowane trochę powyżej żołądka to napewno nie głód. Nie głód, więc co?

Anglicy nazywają je sweet tooth – słodki ząbek.

Każdy ma czasami chęć zrobić sobie małą przyjemność. Nawet na restrykcyjnej diecie łatwiej jest wytrwać, jeśli jedzenie po które sięgamy jest smaczne, kolorowe i ładnie podane. Takie są właśnie moje ulubione, domowe lody owocowe. Możesz sięgnąć po nie bez wyrzutów sumienia, dać dzieciom i wszystkim wyjdą na zdrowie!

zdrowe lody owocowe

Zdrowe lody owocowe

Przepis na 6 małych lodów (ok 50 ml każdy)

  • 1 szklanka świeżo wyciśniętego soku jabłkowego
  • 2 łyżki porzeczek
  • 2 łyżki malin
  • 4 plasterki kiwi
zdrowe lody owocowe
zdrowe lody owocowe

W foremkach do lodów ułóż świeże owoce . Zalej sokiem jabłkowym i wstaw na noc do zamrażarki. Zjedz kiedy poczujesz nieodpartą chęć na coś słodkiego!

zdrowe lody owocowe
zdrowe lody owocowe


Related Posts

Co pić w czasie postu?

Co pić w czasie postu?

Czy w czasie postu wolno pić kawę? To prawdopodobnie jedno z najczęściej zadawanych pytań wśród świeżo upieczonych adeptów diety warzywno-owocowej.

5 mitów na temat postu dr Dąbrowskiej które pora obalić

5 mitów na temat postu dr Dąbrowskiej które pora obalić

ak to możliwe, że posty lecznicze, oparte w przypadku diety warzywno-owocowej na najzdrowszej, roślinnej żywność, opisane w licznych publikacjach medycznych i praktykowane od wieków budzą tyle kontrowersji?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *