Co pić w czasie postu?

Czy w czasie postu wolno pić kawę? To prawdopodobnie jedno z najczęściej zadawanych pytań wśród świeżo upieczonych adeptów diety warzywno-owocowej. (Odpowiedź brzmi: NIE)

Do tego pytania zapewne jeszcze wrócę w kolejnych postach, gdyż warto zrozumieć dlaczego picie kawy nie jest zalecane.

Dzisiaj jednak skupię się na innych napojach, tych dozwolonych. Jak wiadomo, właściwe nawodnienie jest niezbędne, jeśli chcesz doczekać się uzdrawiających i odchudzających skutków diety.

Nie przedłużam zatem i zapraszam Cię do zapoznania się z krótkim podsumowaniem dozwolonych w czasie postu napojów.

✅ NAPOJE DOZWOLONE W CZASIE POSTU ✅

✅ WODA – kranówka i mineralna, z kawałkami dozwolonych owoców, z miętą, imbirem, ogórkiem, z cytryną i limonką oraz z octem jabłkowym.

✅ SOKI OWOCOWE – w szczególności świeżo wyciskane soki z dozwolonych warzyw i owoców. W wyjątkowych sytuacjach można wypić również gotowy, sklepowy sok, jednak w miarę możliwości należy wybrać sok niepasteryzowany, naturalnie mętny, nie z koncentratu i bez dodatków (sok = 100% owoców / warzyw).

✅ HERBATY ZIOŁOWE – lipa, mięta, pokrzywa, czystek, szałwia, dziurawiec, melisa, skrzyp, rumianek, koper włoski, tymianek, anyż…

✅ HERBATKI OWOCOWE I OWOCOWO-KWIATOWE – tylko z naturalnym składem i bez cukru – rooibos, dzika róża, malina, bez, pigwa, owoce leśne, opuncja…

✅ KISZONKI – sok z ogórków kiszonych, z kiszonej kapusty, zakwas z buraków oraz soki z innych, dozwolonych kiszonych warzyw.

*CZARNA / ZIELONA HERATA – mogą być spożywane mocno rozcieńczone, jednak nie są zalecane.

*KAWA Z CYKORII – często pita w zastępstwie czarnej kawy, jest ostatecznością i w miarę możliwości również powinna być wykluczona.

⛔️ NAPOJE NIEDOZWOLONE (przykłady) ⛔️
Kawa, Yerba Mate, napoje energetyczne, soki z niedozwolonych owoców i warzyw, napoje gazowane, wszelkie napoje słodzone, kombucha, mleko zwierzęce i roślinne.

Jeśli o czymś zapomniałam, a masz wątpliwości czy może być spożywane w czasie postu, zadaj mi pytanie w komentarzu, a ja postaram się na nie szybciutko odpowiedzieć


Related Posts

5 mitów na temat postu dr Dąbrowskiej które pora obalić

5 mitów na temat postu dr Dąbrowskiej które pora obalić

ak to możliwe, że posty lecznicze, oparte w przypadku diety warzywno-owocowej na najzdrowszej, roślinnej żywność, opisane w licznych publikacjach medycznych i praktykowane od wieków budzą tyle kontrowersji?

Jak zrobić zdrowe chipsy z jarmużu?

Jak zrobić zdrowe chipsy z jarmużu?

Dzisiaj mam dla Ciebie propozycję przekąski , która niezdrowa jest tylko z nazwy. Chipsy z jarmużu, bo o nich mowa…4 thoughts on “Co pić w czasie postu?”

    • Jeśli nie jesteś w stanie pić zwykłej wody możesz pić wodę naturalnie gazowaną (np. Muszynianka zawiera dużo magnezu). Możesz też zamiast wody pić słabe herbatki ziołowe i owocowe, soki rozcieńczone wodą albo wodę z dodatkami np. ze świeżą miętą, imbirem, cytryną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *