12 powodów dla których warto pić czystek nie tylko w czasie postu

czystek
Czystek

Niewiele osób o tym wie, że dzięki bogactwu antyoksydantów oraz polifenoli, niepozorny czystek jest jedną z roślin najsilniej oddziałujących na układ immunologiczny człowieka. Przy tym jest całkowicie pozbawiony niepożądanych działań ubocznych.

Herbatka z czystka, w przeciwieństwie do zielonej herbaty i Yerba Mate może być spożywana w czasie postu. Jest wręcz zalecana, gdyż korzystnie wpływa na proces oczyszczania organizmu. Ale to nie jedyna zaleta czystka.

Poniżej przedstawiam Ci 12 powodów popartych badaniami naukowymi dla których warto sięgać po herbatkę z czystka każdego dnia.

 1. Czystek chroni przed boreliozą. Spożywany regularnie w postaci naparu działa odstraszająco na kleszcze które są nosicielami tej choroby. Ponadto oblepia krętki boreliozy i zapobiega postępowaniu choroby w przypadku wcześniejszego zakażenia.
 2. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów, jak również zdolności do wyłapywania wolnych rodników, opóźnia proces starzenia i działa rewitalizująco.
 3.  Czystek przynosi ulgę cierpiącym na rozmaite choroby, również przewlekłe, takie jak łuszczyca, opryszczka, zapalenie zatok, infekcje dróg moczowych i wiele innych.
 4. Wspomaga higienę jamy ustnej oraz wybiela zęby. Wskazane jest codzienne płukanie ust naparem z czystka w celu uzyskania trwałych efektów.
 5. Systematyczne picie herbatki z czystka zmienia zapach wydzielin ciała. Jest doskonałą terapią na intensywne pocenie się któremu towarzyszy przykry zapach
 6. Dzięki obecności polifenoli czystek działa antywirusowo. Zwalcza objawy przeziębienia i wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych.
  herbatka ziołowa czystek

 7. Herbatka z czystka jest wskazana przy rzucaniu palenia. Wspomaga usuwanie metali ciężkich i substancji smolistych z organizmu.
 8. Mężczyznom w starszym wieku czystek przynosi  ulgę w przypadku przerostu prostaty. Dzieje się tak ze względu na jego właściwości antyproliferacyjne i cytotoksyczne.
 9. Czystek ma działanie antyalergiczne i antyhistaminowe. Aby ograniczyć uciążliwe objawy takie jak katar sienny czy podrażniona śluzówka, zaleca się codzienne picie naparu z czystka.
 10. Regularne picie herbatki z czystka pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca. Rozpuszcza on zatory i zakrzepy.
 11. Czystek ma działanie antygrzybicze i może być stosowany we wspomaganiu leczenia infekcji intymnych oraz grzybicy stóp, paznokci i innych.
 12. Dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym czystek chroni DNA przed uszkodzeniami.

Herbatka z czystka wspomaga zdrowie osób w każdym wieku. Mogą pić ją osoby starsze i w sile wieku a nawet dzieci, już od 3 miesiąca życia. Jeśli nie lubisz smaku czystka, poza postem możesz dodać do niej po ostudzeniu odrobinę miodu i soku z cytryny.


Related Posts

Co pić w czasie postu?

Co pić w czasie postu?

Czy w czasie postu wolno pić kawę? To prawdopodobnie jedno z najczęściej zadawanych pytań wśród świeżo upieczonych adeptów diety warzywno-owocowej.

5 mitów na temat postu dr Dąbrowskiej które pora obalić

5 mitów na temat postu dr Dąbrowskiej które pora obalić

ak to możliwe, że posty lecznicze, oparte w przypadku diety warzywno-owocowej na najzdrowszej, roślinnej żywność, opisane w licznych publikacjach medycznych i praktykowane od wieków budzą tyle kontrowersji?2 thoughts on “12 powodów dla których warto pić czystek nie tylko w czasie postu”

  • Nie mam swojego ulubionego źródła. Zawsze patrzę czy jest bio. Kupuję zazwyczaj na Allegro u jednego z dwóch sprzedających brat_pl lub pyszneeko_pl przy okazji większych zakupów. Z tego co zauważyłam ten który pije zazwyczaj pochodzi z Turcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *